Tingi judėti ir niekaip neprisiverti numesti svorio? Turbūt tau trūksta motyvacijos. Tikriausiai nustebsi, bet tavo šuo gali būti puikus pagalbininkas lieknėjant. O kaip gi šuo gali tau padėti svorio metime? Mes sakome, kad tikrai gali įvairiausiais būdais ir tai tau įrodysime!
Kaip rūpiniesi savimi – taip pat ir augintiniu
Šunų dresūros ir gyvenimo būdo ekspertai tvirtina, kad dažniausiai šeimininko ir jo šuns gyvenimo būdas sutampa. Pavyzdžiui, jei šeimininkas dažnai linkęs persivalgyti, įprasta, kad jis peršeria ir savo šunį. Jeigu šeimininkas gyvena pasyvų gyvenimo būdą – toks tampa ir jo šuo. Taigi šeimininko gyvenimo būdą po truputį perima ir jo šuo. Taigi ir šuns sveikata priklauso nuo jo žmogaus jam skiriamos priežiūros ir požiūrio. Juk šuo yra vienas labiausiai prisitaikančių gyvūnų, tad jie gana nesunkiai pritampa prie jam siūlomo gyvenimo tempo. JAV garsi trenerė ir sveiko gyvenimo propaguotoja, pati turinti tris šunis, Jillian Michaels sako, kad gyvūnai lygiai taip pat kaip ir mes serga tokiomis pat ligomis – nuo cukrinio diabeto iki vėžio ir širdies ligų. Todėl jei mylime savo gyvūną, lygiai taip pat kaip ir save – privalu pasirūpinti sveika mityba ir judėjimu.
Dažnai vedžiok šunį ir įtrauk jį į sporto rutiną
Pakankamai dažnai vedžiojant šunį, su juo bėgiojant ir žaidžiant antsvorio problema negrės. Juk daugumai šunų judėjimas – gyvybiškai svarbus dalykas. Niekas keturkojo nedžiugina labiau, nei pasakymas, kad laikas eiti į lauką. Itin naudinga būtų su šuneliu pabėgioti, vaikščioti kalnuotomis, miškingomis vietomis – taip sudegs dar daugiau kalorijų. Jei turite itin aktyvios veislės šunį, puikus fizinis užsiėmimas gali būti ir važinėjimas riedučiais, važiavimas dviračiu ar elementarus aktyvus žaidimas su augintiniu. Visos šios veiklos atliekamos pakankamai dažnai ir aktyviai yra puikus būdas numesti svorio ir būti sveikesniems. Taip pat – jūsų šuo bus nepaprastai patenkintas tokia jūsų veikla. Jis taip pat nepriaugs svorio, bus sveikas ir judrus jei kasdien skirsi valandą ar dvi pasivaikščiojimams ir žaidimams.
Pagal šuns veislę suplanuok judėjimą
Skirtingų veislių šunims reikalingas ir skirtingas fizinio aktyvumo kiekis, tad labai svarbu prie jo priderinti. Pavyzdžiui, kurtų veislės šuniui visiškai užtenka vienos valandos pasivaikščiojimo, tačiau yra veislių, kurioms valanda vaikštynių – gerokai per mažai. Pačios aktyviausios veislės šunys yra Sibiro haskiai, dobermanai, koliai, vilkšuniai, pitbuliai. Šie šunys puikiai tinkami ilgų nuotolių bėgikams, maratonininkams, triatlonininkams. Nemažai šių sporto šakų atstovų turi tokių veislių šunis ir su jais sėkmingai treniruojasi. Tačiau, iš esmės, beveik visos didesnių šunų veislės turi turėti pakankamai laiko judėjimui, pratimams ir aktyviam gyvenimo būdui, tad net jei nesi sportininkas, ir nori numesti svorio – šuo tau gali labai padėti pratinantis prie pastovaus judėjimo.
Tavo šuo – geriausias treneris ir motyvuotojas
Pasižadėk sau ir savo augintiniui tam tikrą treniruočių planą – bandyk kiekvieną dieną panašiu metu judėti, eiti pasivaikščioti. Rytiniai pasivaikščiojimai šuniui – bene svarbiausi, nes ryte šuniui svarbu išnaudoti per naktį sukauptą energiją, kad per visą dieną net likęs namie vienas šuo būtų ramus. Taip pat, rytinis judėjimas itin naudingas žmogui. Kuo reguliariau judėsite, tuo labiau prie to pripras ir šuo, ir netgi dieną kai nuspręsi tingiai praleisti dieną ant sofos, šuo ims prašytis į lauką, nes jis žinos, kad atėjo laikas pasivaikščiojimui. Ir vietoje to, kad tokį šuns maldavimą laikytum erzinančiu, žiūrėk tai, kaip į motyvavimą – juk šuo tave skatina judėti. Trenerė Jillian Michaels tikina, kad daugeliui savo klientų sportuoti padėjo būtent jų šunys, tad ji tvirtai tiki, kad keturkojai gali ne tik pakelti mūsų nuotaiką ir sumažinti stresą, bet ir puikiai prisidėti prie sėkmingo lieknėjimo!